הוא מתכנת

עורכות תוכן הן מנוגה (כי נוגה נשמע יפה כזה..) ומתכנתים ממאדים...
התכנות של האתר הוא בין הדברים האחרונים לביצוע ושלב שאנחנו מאוד אוהבים, זה אומר שאנחנו במשוכה האחרונה של בניית האתר. עד שמגיעים לשלב זה צריך לוודא שכל האפיון, תכנון ועיצוב האתר יהיו מדויקים לפרטי פרטים, על מנת שכאשר המתכנת יתחיל במלאכתו זאת תהיה מלאכתו הסופית כשברור שהיא אינה נשענת על טעויות של אנשי מקצוע הקודמים לו או אי דיוקים ושינויים של הרגע האחרון. כשהמתכנת מתחיל את מלאכתו זה אחרי שהכל ברור חתום וסגור ע"י כולם.  

אנו נדאג שנגיע לשלב התכנות כשאין לנו שפן אחד בכובע..!
א. כי אין לנו שפנים  
ב. הלוואי שהיה לנו שפן מחמד בעבודה.

שנייה לפני שלב התכנות צריך להעביר קבצי עיצוב למתכנת, לרוב מדובר בקבצי PSD - או פוטושופ בעברית (למי שקורא אנגלית עברית מדוברת ) ורק אז אפשר לשלוח לו"ז ללקוח ולהתחיל לעבוד בשעה טובה. 

התכנות עצמו מורכב מאוד, מעבר לעשות שכל מה שביקשתם יעבוד, צריך שזה יעבוד נכון, שגוגל יגיד "חיי חדקי איזה אתר טוב, זמין, מהיר, מדוקדק... מישהו צריך לקבל פה את פרס הקידום... " ואז גוגל מקדם את האתר שלכם.. בתכנות אנחנו נצמדים לעיצוב כמו ילד בחנות צעצועים, המוצר הסופי יהיה בדיוק כמו שהלקוח ראה אותו בעיצוב, אחרי הכל זה המוצר שהוא אישר אז אנחנו נדאג שהוא יקבל בדיוק את מבוקשו עד לפינה המעוגלת האחרונה..

לאחר סיום שלב HTML (זה שהופך את העיצוב למשהו חיי וקליקבלי ) מחזירים למעצב הפרויקט שיגיד לנו כמה מצויינת העבודה שביצענו וסחטיין שהעיצוב נשאר אותו הדבר, ואם מעצב הפרויקט אומר משהו אחר אנחנו פשוט מחסלים אותו ואם הוא ממש חמוד אז נושמים עמוק ומבצעים את התיקונים הדרושים עם פינצטה. לאחר מכן שולחים שוב ולאחר אישור סופי של המעצב עוברים לשלב של תכנות מערכות האתר.... אפשר להתחיל להתרגש.. רואים את הסוף 

סוף שלב התכנות תמיד מסתיים במונח  Quality Assurance  או בקיצור שלו QA - תחת מיקרוסקופ ענק בודקים כל דבר קטן במערכות האתר, מבצעים בדיקת עומסים, מעלים הרבה מוצרים בהגזמה לראות כיצד העיצוב מתנהג ולאחר שווידאנו שהכל תקין ונגמר החלב לקפה... לא קונים חדש כי יום חמישי היום וביום חמישי מצב רוח חופשי....

מזל טוב, נולד עוד אתר ברשת המדהימה הזאת